Opony ALL-TERRAIN

Terenowe opony AT - All-Terrain

Terenówka z prawdziwego zdarzenia, to nie tylko auto dobrej marki, wyposażone w najwymyślniejsze akcesoria. Niezbędnym dodatkiem na trasie są także odpowiednio dopasowane opony. Jeśli nie będą one dobrze dobrane, może to znacznie obniżyć komfort jazdy. Warto więc zapoznać się z podstawowymi rodzajami opon terenowych - do nich zalicza się najpopularniejszą klasę opon All-Terrain.

Na każdą nawierzchnię

Opony All Terrain (AT) to opony, które uważane są za uniwersalne - jak zresztą sama nazwa wskazuje. Niektórzy wprawdzie sądzą, że jeśli coś jest do wszystkiego, to w praktyce jest do niczego. Dobrej jakości opony AT mogą nas jednak mile zaskoczyć.

All Terrain nadają się do użytku zarówno na płaskiej, na przykład miejskiej nawierchni, jak i podczas terenowych eskapad. Ci, którzy zaznali już przyjemności ich użytkowania, twierdzą, iż doskonale radzą sobie one na asfalcie - obojętnie, czy będzie on suchy, czy mokry. Równie dobrze idzie im jazda po szutrowych drogach oraz piasku, niestraszne im również głębokie śniegi. Niestety, ich słabą stroną jest przedzieranie się przez błoto.

Duża trwałość

Trudno wyobrazić sobie off-road bez zanurzenia podwozia w błocie - to przecież największa frajda. Opony All Terrain swoją słabość mogą wynagrodzić jednak dużym stopniem trwałości i nośności, przy dobrej odporności na niskie ciśnienie. Kierowcy, używający opon AT powinni być również zadowoleni z tego, iż nie powodują one zbytniego hałasu i pomagają utrzymać niski poziom spalania. Opony All Terrain, jak każde inne, mają swoje wady. Niektórym mogą się one wydawać duże, trudno jednak zaprzeczyć, że ten rodzaj opon faktycznie należy do najbardziej uniwersalnych na rynku. Miłośnicy wyjazdów w bezdroża najczęściej wybierają BF Goodrich All Terrain, wybierać można jednak także z wielu innych propozycji.